درب و پنجره آلومینیومی

درب و پنجره های آلومینیومی به دلیل مزیت ها و ویژگی های متعدد ، امروزه از آن ها به طور گسترده ای استفاده می شود.

درب و پنجره های آلومینیومی به دو دسته کلی لولایی و کشویی تقسیم می شود:

  1. درب و پنجره لولایی نیز به دو گروه تقسیم می شود:
    • ترمال بریک
    • غیر ترمال بریک (ساده)
  2. درب و پنجره کشویی نیز به دو گروه تقسیم می شود:
  •  ترمال بریک
  •  غیر ترمال بریک (ساده)

شرکت آلوم کاردینه (آلوکد) نوع اختصاصی از سیستم درب و پنجره آلومینیومی غیر ترمال بریک ( ساده ) به بازار عرضه کرده است که به دلیل ویژگی های خاص خود از جمله، مقرون به صرفه بودن (قابل مقایسه با PVC) ، سادگی،قابلیت آب بندی وهوا بندی بالا، بسیار مورد توجه مشتریان قرار دارد.

این محصولات در سیستم لولایی با نام Windoal و در سیستم کشویی به نام سری S45  در حال عرضه به بازار می باشد.

ویژگی های درب و پنجره آلومینیومی :

 

 درب و پنجره آلومینیومی

عملکرد گرمایی :

یکی از مهم ترین و اساسی ترین ویژگی های درب و پنجره های آلومینیومی، عملکرد بی نقص آن ها در حفظ گرمای داخل ساختمان است. این درب و پنجره ها می توانند عمل جذب و دفع حرارت را بسیار بهبود بخشند و از این رو با صرفه جویی در مصرف انرژی، بسیار مقرون به صرفه خواهند بود.

درب و پنجره

دوام و ماندگاری بسیار بالا :

از آن جا که مقاومت نسبت به خوردگی و هوازدگی در درب  و پنجره های آلومینیومی بالا می باشد، دوام و ماندگاری آن ها نسبت به سایر درب و پنجره ها بیشتر است و همچنین نگهداری از آن ها آسان تر می باشد و این سیستم ها دچار ترک خوردگی، تورم و شکاف نخواهند شد.

صرفه اقتصادی

به دلیل دوام و کیفیت بالای درب و پنجره های آلومینیومی، هزینه نگهداری از این سیستم ها بسیار پایین تر از سایر درب ها و پنجره ها می باشد و همچنین قیمت این محصولات مناسب و اقتصادی است.

درب و پنجره آلوکد

انعطاف در طراحی

یکی دیگر از ویژگی های مهم درب و پنجره های آلومینیومی، انعطاف در طراحی است به این معنا که شما می توانید این در و پنجره ها را در هر سبک و طرحی، طراحی کنید. همچنین طیف رنگی گسترده این محصولات، پاسخگوی همه سلیقه ها خواهد بود.

علاوه بر طیف رنگی گسترده موجود، می توان از پوشش های طرح چوب که فیلم دکورال نام دارد ( هم برای نمای داخلی و هم برای نما خارجی )، استفاده نمود که زیبایی و جلوه بیشتری به نمای ساختمان خواهد بخشید.

بازیافت پذیری

یکی دیگر از ویژگی های مهم درب و پنجره های آلومینیومی این است که در ساخت آن ها از مواد و متریال های قابل بازیافت استفاده می شود که این موضوع در حفظ و نگهداری محیط زیست بسیار مهم می باشد.