درب و پنجره آلومینیومی

درب و پنجره آلومینیومی

به دو دسته کلی لولایی و کشویی تقسیم می شود:

۱- درب و پنجره لولایی نیز به دو گروه تقسیم می شود:
۱-۱- ترمال بریک
۱-۲- غیر ترمال بریک ( ساده)
۲- درب و پنجره کشویی نیز به دو گروه تقسیم می شود:
۲-۱- ترمال بریک
۲-۲- غیر ترمال بریک ( ساده )
در سیستم درب و پنجره آلومینیومی ساده ( غیر ترمال بریک ) محصولی اختصاصی توسط شرکت آلوکد ارائه می گردد که به دلیل ویژگی های خاص خود بسیار مورد توجه مشتریان قراردارد؛
( سادگی و بهایی بسیار مناسب ( قابل مقایسه با PVC ) و آب بندی و هوا بندی بالا )
که در سیستم لولایی به نام Windoal و در سیستم کشویی به نام سری ( S 45 ) در حال عرضه میباشد.

جهت مشاهده مشخصات اختصاصی این نوع سیستم های آلوکد کلیک نمایید.

درب و پنجره آلومینیومی :

امروزه بسیاری از افراد در ساخت ساختمان های خود را از درب و پنجره آلومینیومی استفاده می کنند. در واقع به دلیل مزیت ها و ویژگی هایی که درب و پنجره آلومینیومی دارد به صورت گسترده ای افراد از آن استفاده می کنند. برخی از افراد اطلاعات زیادی در مورد ویژگی های درب و پنجره ندارند و به همین دلیل پیش از اینکه از آن استفاده کنند باید اطلاعات بیشتری در مورد آنها داشته باشند. برای اینکه شما با ویژگی های آنها آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از مهمترین ویژگی های درب و پنجره آلومینیومی را معرفی می کنیم.

ویژگی های درب و پنجره آلومینیومی :

همانطوری که می دانید هر درب و پنجره ای ویژگی های خاصی دارد که درب و پنجره آلومینیومی هم دارای ویژگی های متعددی می باشد، برخی از مهمترین ویژگی های عبارتند از

  1. عملکرد گرمایی :

یکی از مهمترین ویژگی هایی که درب و پنجره آلومینیومی دارد این است که عملکرد آن در حفظ گرمای درون ساختمان بسیار عالی و بی نقص می باشد. در واقع باید بدانید با استفاده از این درب و پنجره گرمایی که درون ساختمان وجود دارد به خوبی در درون ساختمان حفظ می شود. بهره وری انرژی از طریق استفاده کردن از این درب و پنجره بسیار بیشتر می شود و به همین دلیل است که از این درب ها و پنجره ها بسیاری از افراد برای ساختمان خود استفاده می کنند. این درب و پنجره ها می توانند عمل جذب کردن و یا رفع کردن حرارت را بسیار بهبود ببخشند، به همین دلیل باید بدانید این ویژگی یکی از مهمترین و اساسی ترین ویژگی های این درب و پنجره ها همین ویژگی می باشد. در واقع استفاده کردن از درب و پنجره آلومینیومی به دلیل این ویژگی که دارد نسبت به بسیاری از درب و پنجره های دیگر به صرفه تر می باشد.

  1. دوام و ماندگاری بسیار بالا :

دوام و ماندگاری که درب و پنجره آلومینیومی دارد نسبت به دیگر درب و پنجره ها بسیار بیشتر می باشد. از آنجایی که مقاومت به خوردگی در این درب و پنجره ها زیاد است موجب می شود عمر آنها طولانی تر شود  و همچنین نگهداری کردن از آنها بسیار آسان می باشد. مقاومت به هوازدگی در این درب و پنجره تا حدود زیادی بالا است و این ویژگی آن موجب می شود که این درب و پنجره دچار تک خوردگی، تورم و شکاف نشود. رنگ بندی هر یک از آنها به نحوی می باشد که خودتان می خواهید ، در واقع شما هر یک از رنگ هایی آن را که مایل باشید می توانید برای ساختمان خود انتخاب کنید.

  1. به صرفه بودن آن :

اگر شما هم به دنبال یکی از به صرفه ترین درب و پنجره می باشید باید درب و پنجره آلومینیومی را انتخاب کنید. چرا که این درب و پنجره نسبت به دیگر درب و پنجره ها کیفیت بسیار بالاتری دارند اگر شما می خواهید درب و پنجره به صرفه و با قیمت مناسبی را خرید کنید، بدون شک این درب و پنجره ها را انتخاب کنید.

  1. انعطاف در طراحی :

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهمی که درب و پنجره آلومینیومی دارد این است که انعطاف پذیری و مقاومت آن بسیار بالا می باشد. انعطاف پذیری این درب و پنجره در طراحی کردن آن هم می باشد، یعنی شما می توانید در هر سبک و طرحی که مایل هستید این درب و پنجره ها را طراحی کنید. برخی از افراد ترجیح می دهند طرح های مورد نظر خود را بر روی درب و پنجره ها اجرا کنند، این دسته از افراد هر نوعی را که مایل باشند را می توانند بر روی درب و پنجره های خود طراحی کنند. طیف های رنگی که در این درب و پنجره وجود دارد هم بسیار متنوع می باشد و عملکرد حرارتی آن بسیار بالا و فوق العاده است.

برخی از افراد مایل هستند به طراحی درب و پنجره آلومینیومی خود جلوه چوبی شکل بدهند که این دسته از افراد می توانند پوشش هایی را که نام آن فیلم دکورال است را بر روی درب و پنجره های خود اجرا کنند. این دسته از طراحی ها برای نمای بیرونی و داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع زیبایی نمای ساختمان را بسیار زیباتر و جذابتر می کند. از آنجایی که این درب و پنجره ها در انواع رنگ ها و طرح ها تولید می شوند و قابلیت انعطاف پذیری زیادی دارند در هر نوع ساختمانی می توانید از آنها استفاده کنید.

  1. بازیافت پذیری :

یکی دیگر از ویژگی های مهمی که درب و پنجره آلومینیومی دارد این است که با مواد و متریال هایی تولید می گردد که قابل بازیافت می باشند.اعتباری که این دسته از درب و پنجره ها دارند بسیار نسبت به دیگر متریال ها بیشتر است و به همین دلیل در بازار شناخته شده تر می باشند و افراد زیادی از آنها برای ساخت ساختمان خود استفاده می کنند.

  1. مقاومت بالا :

متریال هایی که درب و پنجره آلومینیومی به کار رفته است بسیار عالی و باکیفیت می باشد، به همین دلیل در برابر هر ضربه و خوردگی مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. برخی از افراد که مقاومت و ضد ضربه بودن درب و پنجره ها برایشان اهمیت دارد این نوع را انتخاب می کنند