نماد سایت آلوکد

دلایل ترجیح استفاده از سیستم های آلومینیوم به زبان ساده

دلایل ترجیح استفاده از سیستم های آلومینیوم به زبان ساده

در ساختمانها  از مصالحی از جمله آلومینیوم ، چوب ، پلاستیک و آهن در ساخت پنجره ها و درها و نماهای شیشه ای استفاده می شود. البته در بین این مصالح آلومینیوم از درجه اهمیت و کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است . از جمله مشخصات بسیار بارز جهت انتخاب آلومینیوم می توان به موارد زیر استفاده کرد:

همانگونه که می دانیم چوبها برای محیط های بارانی و درصد رطوبت بالا مناسب نمی باشند و نیز پلاستیک برای محیط هایی با اختلاف زمانی زیاد ما بین روز و شب و دمای بالا مناسب نسبت این در حالی است که آلومینیوم برای تمامی فضاها مناسب بوده و قابل استفاده است.

فلز آلومینیوم به هر شکل مورد نظر معماران و طراحان تبدیل شده و میتوان از آن در انواع سیستم های مختلف  استفاده نمود. مقاومت حرارتی چوب و پلاستیک و آلومینیوم ترمال بریک بسیار باهم متفاومت می باشد لیکن به دلیل ویژگی خاص آلومینیوم می توان انواع پروفیلهای مورد استفاده در صنعت ساختمان و جداره های نورگذر را تولید نمود.

این پروفیلها با توجه به ویژگی های خاص آنها مانند سازه های کرتین وال که در نماهای شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند در نهایت اکونومی بوده و این امکان  را به معماران طراحان ، تولید کننده گان ساختمانها می دهد که در عین استفاده از طراحی های جسورانه و خاص بتوانند به تمام خواسته های فنی از جمله آبندی – هوابندی و مقاومت بالا و ….. دست یابند. در ادامه در جداولی به مقایسه متریالهای مورد استفاده در صنعت ساختمان می پردازیم ، این جداول مقایسه ای براساس مصالح : چوب- آهن – آلومینیوم  -گالوانیزه  pvc تنظیم شده است.

جدول 1 : مقایسه براساس تنوع محصولات در و پنجره ونمای شیشه ای

چوبآلومینیوم ترمال بریکپروفیل آهنیپروفیل گالوانیزهpvc
پنجره های ساختمانی***************
نماهای شیشه ای*********
ویترین ها و پارتیشن ها************
مقایسه براساس تنوع محصولات
پنجره ونمای شیشه ای

جدول 2 : مقایسه سیستم های پنجره براساس استانداردهای هوابندی و آبندی و….

چوبآلومینیومآهنگالوانیزهpvc
هوابندی*************
آب بندی*************
ترمال بریکی**************
عایق صدا************
مقاومت دربرابر نور*****************
مقاومت درآب و هوای خشک و گرم*****************
مقاومت در آب و هوای رطوبت و سرد************
مقاومت در طی سال های مصرف* ********
دوام سیستم ها براساس تجربه، عمرسیستم***********

جدول 3 : مقایسه براساس (تنوع محصولات )

چوبآلومینیومآهنگالوانیزهpvc
تنوع محصول***********
تنوع رنگ*****************
تنوع اندازه*************
امکان تولیدات خاص***********
تنوع محصولات

آنچه مسلم است صنعت آلومینیوم و مصنوعات تولیدی این صنعت در بخش ساختمان یکی از پرحجم ترین تولیدات آلومینیوم را در جهان شامل می گردد. بدلیل قابلیت شکل پذیری مناسب این محصول و مقاومت مناسب آن در شرایط آب و هوایی متفاوت و امکان تولید محصولات جدید با تکنولوژی های نوین اقبال بسیاری به سوی این محصول بوده است . هم چنین دست اندر کاران صنعت ساختمان به واسطه نیاز مشتریان خود در راستای مقاوم سازی و همگام با تکنولوژی روز مصالحی مورد استفاده قرار می دهند ، که علاوه بر سبک سازی ، کیفیت بالا و طول عمر زیاد ، زیبایی خاصی را در ساختمانها نیز به همراه داشته باشند.

خروج از نسخه موبایل