نمای شیشه ای فریم لس یکی از نماهایی می باشد که بسیاری از افراد در ساختمان ها از آن استفاده می کنند. استفاده کردن از نمای شیشه ای فریم لس در بیشتر ساختمان ها انجام می شود و شما می توانید هر رنگی از این شیشه ها  را که مایل باشید و می پسندید را به عنوان نما برای ساختمان مورد نظر خود انتخاب کنید. امروزه افراد بسیار زیادی از نمای شیشه ای فریم لس برای ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی و … خود  استفاده می کنند و در حقیقت باید بدانید زیبایی که نمای شیشه ای فریم لس به ساختمان های  می بخشد زیبا است.

امروزه مزایایی که نمای شیشه ای فریم لس دارد موجب شده است که افراد زیادی از  این نما برای ساختمان های مورد نظر خود استفاده کنند. بسیاری از افراد از مزایا و ویژگی های نمای شیشه ای  اطلاعاتی ندارند و به همین دلیل امکان دارد نمای شیشه ای را برای ساختمان های خود انتخاب نکنند. اما زمانی که آنها در مورد مزایا و ویژگی های عالی نمای شیشه ای اطلاعات بیشتری داشته باشند بدون شک این نما را برای ساختمان خود انتخاب می نمایند. در ادامه برخی از مزایای نمای شیشه ای فریم لس را بیان می کنیم تا آشنایی بیشتری با این نوع نما داشته باشید

 

مزایای نمای شیشه ای فریم لس :

باید بدانید استفاده کردن از نمای شیشه ای خلاقیت طراحی مهندسین و معماران را نشان می دهد که تا چه حدودی به نمای ساختمان و زیبایی آن اهمیت قائل می شوند. برخی از مزایایی که نمای شیشه ای دارد موجب شده است بسیاری از معماران و طراحان به سمت این نما جذب شوند. در ادامه این مزایا را به طور خلاصه بیان می کنیم.

  1. کاهش دادن وزن ساختمان :

یکی از مهمترین و اصلی ترین مزایای نمای شیشه ای فریم لس این است که وزن ساختمان را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. در واقع شما باید به خوبی با این امر آشنایی داشته باشید که، در صورتی که وزن ساختمان زیاد نباشد و کاهش پیدا می کند خطرات بسیاری مانند زلزله و …در ساختمان کم اثرتر می شوند.

  1. سرعت نصب بالا :

سرعت نصب و طراحی نمایی شیشه ای بالا و سریع می باشد و به همین دلیل طراحان و معماران می توانند به راحتی و در زمان بسیار کمی آن را نصب کنند و به کارهای دیگری که در  ساختمان وجود دارد رسیدگی نمایند.

  1. نور زیاد در ساختمان :

 افراد زیادی وجود دارند که به نور ساختمان اهمیت زیادی می دهند و به دنبال نمای بسیار زیبا و خاصی می باشند که نور طبیعی را در ساختمان بیشتر کند، این دسته از افراد می توانند از نمای شیشه ای فریم لس استفاده نمایند. زمانی که نور طبیعی در ساختمان زیاد باشد از برق و انرژی کمتری استفاده می گردد، به همین دلیل نیاز پیدا کردن  به انرژی برق و مصرف آن کاهش پیدا می کند.

  1. زیبایی :

یکی از مهمترین دلایلی که بسیاری از افراد از نمای شیشه ای فریم لس استفاده می کنند زیبایی نمای شیشیه ای می باشد. افرادی که به ساختمان مراجعه می کنند حس زیبایی بسیاری در نماهای شیشه ای را  احساس خواهند کرد، چرا که نمای شیشه ای زیبایی و جذابیت بیشتری نسبت به نماهای دیگر در درون ساختمان ایجاد می کند.

  1. جلوگیری از آلودگی صوتی:

از آنجایی که شیشه هایی که در نمای شیشه ای فریم لس به کار می رود چند جداره می باشد، آلودگی صوتی را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. بنابراین افراد زیادی که گمان می کنند شیشه ها عایق صدای خوبی نمی باشند، باید بدانند از آنجایی که ماهیت این شیشه ها چند جداره می باشد بهترین عایق صدا به شمار می روند.

  1. تهویه مطبوع:

سیستم تهویه در نمای شیشه ای خاصیت  مطبوع کننده دارد، و از آنجایی که در ساختمانی تهویه مطبوع وجود داشته باشد دیگر نیازی به برق و انرژی پیدا نمی کند، تهویه مطبوع در نماهای شیشه ای بسیار عالی و به صرفه می باشد.

 

انواع شیشه های به کاررفته در نمای شیشه ای فریم لس :

اگر شما می خواهید از نمای شیشه ای فریم لس در ساختمان های مورد نظر خود استفاده کنید باید بدانید این نما انواع متعددی شیشه دارند که هر یک از آنها هم ویژگی های گوناگونی دارند که آنها عبارتند از :

  1. شیشه های چند لایه :

این نوع از شیشه های نمای شیشه ای فریم لس از ترکیب پلاستیک و شیشه تولید می شوند و بیشترین استفاده ای که در نمای ساختمان ها از آنها می شود برای پنجره های بازشو می باشد. این نوع از شیشه ها چندین لایه متفاوت از یکدیگر دارند که با توجه به نوع ساختمانی که می خواهید نمای شیشه ای  را در آنها به کار ببرید می توانید لایه های متفاوتی را که مورد نظر شما باشید را انتخاب کنید.

  1.  شیشه های سکوریت :

این نوع از شیشه ها بسیار مقاوم می باشند در واقع بسیاری از افراد بر این باور می باشند که نماهای شیشه ای مناسب نیستند چرا که قابل شکستن هستند، در صورتی که باید بدانید اصلا اینگونه نیست و مقاومت آنها بسیار زیاد می باشد.

  1. شیشه های رفلکس :

این شیشه ها در رنگ های بسیار متنوعی تولید می شوند و نور طبیعی خورشید را که به ساختمان شما وارد می شود را بازتاب می دهند، در نتیجه باید بدانید مقدار نوری که وارد ساختمان می گردد تا حدودی کاهش پیدا  می کند.