نماد سایت آلوکد

نحوه تولید و لوازم مصرفی در ساخت و تولید نمای ساختمان

نحوه تولید و لوازم مصرفی نمای کرتین وال

نحوه تولید و لوازم مصرفی در ساخت و تولید در و پنجره و نمای شیشه ای کرتین وال و سقف اسکای لایت

ماشین آلات لازم

بسته به ظرفیت برنامه ریزی شده برای سرمایه گذاری و فناوری مورد استفاده، میتوان از بین طیف گسترده ای از ماشین آلات و گزینه های خط تولید که به طور ویژه برای این نوع کار تولید می شوند انتخاب مناسب را انجام داد.. ماشین آلاتی که خیلی پیچیده نیستند اما دقیق کار میکنند برای برش و پردازش پروفیل ها مورد نیاز است . دستگاه برش اتومات ، دستگاه فرز، دستگاه پرس اتومات ، ماشین آلات سوراخ کاری و ماشین آلات خمکاری پروفیل ها ، این ها ماشین آلاتی هستند که توسط اپراتور( کارگر) راه اندازی شده و کار میکنند یعنی کارگر ماهر پروفیلها را در دستگاه قرار داده و بر اساس ابعاد برش ، برش میدهد و بر اساس مشخصات پنجره سفارش شده سوراخ کاری و پرس کاری های لازم را انجام میدهد .

هم چنین انواع مختلف ماشین های رباتیک وجود دارد که به صورت خودکار با تنظیم و تغذیه خودکار با انجام همزمان چندین مرحله از کار با روش CNC و با کمک کامپیوتر مراحل فوق را تا مرحله نهایی انجام میدهند .

باید تصمیم گرفت که با توجه به ظرفیت تولید و میزان سرمایه گذاری کدام یک از روشها مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

علاوه بر این یکی دیگر از عوامل موثر بر این تصمیم هزینه های نیروی کار است . در کشورهای اروپایی استفاده از تولیدات رباتیک مورد تقدیر است تا نیروی کار انسانی را به حداقل برسانند .

مواد اولیه و برون سپاری

اقلام مورد استفاده در سیستم نمای شیشه کرتین وال  معمولا برون سپاری می شوند ، شرکتهایی که سیستم را طراحی میکنند با شرکتهایی که سیستم را تولید میکنند هماهنگ میشوند . فرآیندهای خرید ، منابع تامین موارد مشخص می شوند ، نه تنها پروفیل ها و مواد اصلی بلکه مواد کمکی مانند پیچ و مهره ها و پرچ ها نیز باید با کیفیت و قیمت مناسب عرضه شوند.

نیروی کار و موارد مهم دیگر

محصولات آلومینیومی کرتین وال محصولاتی هستند که نیاز به هزینه و دقت بالایی دارند که باید در سطح کیفی خاصی باشند . نیروی کار مورد نیاز برای مهندسی ، نقشه کشی ، تکنسین، سرکارگر باید برای این رشته کار مناسب باشند .

هنگامی که تصمیم به سرمایه گذاری گرفته میشود سازماندهی  منابع انسانی باید با دقت انجام شود تا به نیروی کار مجرب و شایسته دسترسی پیدا کنند قبل از مرحله تولید ، علاوه بر مباحث برنامه ریزی فوق و نیروی کار عوامل دیگری مانند حمل و نقل ، تغذیه ، بهداشت محیط کار ، تجهیزات اداری ، ارتباطات و برنامه ریزی باید به دقت مورد توجه قرار گیرد .

مرحله تولید

تمام سیستم های نمای شیشه ای کرتین وال برنامه ریزی و محاسبه شده هستند در این مرحله به بخش واقعی ساخت و ساز ، مدیریت پروژه و تجزیه و تحلیل می پردازیم که نه تنها تولید محصول بلکه تمامی خدمات ، طرح ریزی و ساخت را پوشش می دهد .

برنامه ریزی صنعتی ، منابع انسانی و مادی

پس از اتخاذ تصمیمات لازم در زمینه تولید و سرمایه گذاری باید برنامه و زمانبندی تولید تهیه شود . آنچه در این مقاله ذکر می شود در درجه اول تولیدات کارخانه ای است ، برنامه ریزی تولید تابعی است که سطوح و محدودیت های تولید محصول و خدمات مربوط به آن را تعیین میکند . لازم به ذکر است  امکان ایجاد تغییرات در برنامه های تولید وجود دارد .

طرح تولید میتواند در این طرح متغیر باشد زیرا جزئیات و مواد پروفیل مطابق با ساختمان طراحی می شوند، این محصولات را نمی توان تولید انبوه کرد و انبار نمود اندازه پروفیل ها و نوع سیستم انتخابی چون در هر پروژه ای متغیر است میبایست همزمان با محاسبات لازم نوع سیستم انتخاب شده و نسبت به تولید آن اقدام نمود .

مقادیر خاصی از سیستم و لوازم جانبی اصلی ممکن است از انبار استفاده شوند در این نوع کسب و کار، تولید بر اساس سفارش دریافتی انجام میشود . مراحل طراحی ، مهندسی و کاربری زیادی در این زمینه وجود دارد .

تکنولوژی و بهره وری فناوری

بهره وری فناوری مانندتمام بخشهای تولید و خدمات و استفاده و به روز رسانی فناوری در برنامه های کاربردی نمای شیشه ای کرتین وال بسیار هم هستند .

اطمینان از کارایی در تولید ، کاهش هزینه ها بدون تغییر در کیفیت ، بهبود اببندی و هوابندی و محاسبات استاتیکی با محصولاتی که از فناوری در حال توسعه بهره میبرند ، از جمله اهداف اولیه و مهم هستند .

به عنوان مثال فناوری شیشه به سرعت در حال تغییر است انواع شیشه های با فناوری جدید تقریبا هر سال به بازار مصرف عرضه میشوند .

اجازه دادن به ورود نور بیشتر به داخل بنا و استفاده از نور طبیعی و در نتیجه صرفه جویی در هزینه های تامین انرژی به لطف این نوع شیشه ها حاصل می شوند .

نفوذ پذیری کنترل شده نور خورشید هم انرژی خورشیدی را در سطح پایینی نگه میدارد و هم از گرمای غیر ضروری جلوگیری میکند و هم هزینه های تهویه مطبوع را کاهش می دهد . به این ترتیب می بینیم که چنین نوآوری هایی باید دنبال شوند و در طراحی و خدمات محصولات فروخته شده منعکس شوند .

نحوه تولید و لوازم مصرفی کرتین وال

مهندسی ارزش

عمده ترین مشکلاتی که امروزه کسب و کارها با آن مواجه هستند کیفیت محصولات و مدیریت هزینه ها هستند یکی از تکنیک های مورد استفاده در مهندسی ارزش بررسی عملکرد و طراحی محصول است که به این ترتیب نیاز مشتریان و  امکان دستیابی به محصول با هزینه های کمتر از دیدگاه های مختلف مورد توجه قرار می گیرند .

کاهش هزینه ها، افزایش سود و موفقیت تنها در مرحله طراحی خلاصه نمیشود، بلکه تولید خدمات و مطالعات درست ، در این نوع کسب و کار هم بسیار حائز اهمیت است .

به این ترتیب تحلیل ارزش نه تنها در مرحله تولید، بلکه در مرحله طراحی نیز باید انجام شود تجزیه و تحلیل به عنوان یک رویکرد متفاوت در مطالعات طراحی محصول متمایز است .تعادل بین ارزش تمام شده محصول و ارزش شهرت ( قیمتی که میتوان آن را به فروش رساند) فاکتور اصلی سیستم های نمای شیشه ای کرتین وال است . بیان کردیم که هزینه سیستم ها و وزن پروفیلها از نکات مهمی است که در قیمت تمام شده تاثیر گذار خواهد بود بر این اساس باید اطلاعات  فنی جمع آوری شده و نقشه های نهایی تهیه شوند . استفاده از قالبهای با کیفیت و بادوام مهم است ، دقت و کیفیت سطوح پروفیل با توجه به نوع بیلت مورد استفاده هم  بسیار مهم خواهد بود.

دستگاه اکستروژن

پروفیل ها با استفاده از قالب و دستگاه پرس اکستروژن تولید می شوند پروفیلها با مقاطع مختلف  به صورت  میله ای ، لوله ای ، مقاطع چهارگوش ،  پروفیل های با مقاطع ضخیم و پروفیل های مقاطع نمای شیشه ای کرتین وال با استفاده از این نوع سیستم تولید می شوند .

ابتدا بیلت های آلومینیومی در داخل دستگاه قرار می گیرند و پس از گرم شدن توسط نیروی فشار زیاد توسط پانچ از داخل قالب عبور میکند تا پروفیل مورد نظر تولید شود .

پروفیل های اکسترود شده جهت افزایش مقاومت و سختی ابتدا گرم و سپس سرد می شوند، این عملیات طبق استاندارد EN انجام می شود ( ایجینگ) به این ترتیب  پروفیل ها سخت شده و ویژگی های قابل استفاده در بخش کرتین وال را دارا میشوند .

پرداخت سطحی پروفیل ها

پروفیلهایی که به صورت حرارتی سختی کاری ( ایجینگ) شده اند به مرحله پرداخت سطحی فرستاده می شوند تا هم ظاهر زیبایی داشته باشند و هم از خوردگی سطحی پروفیل ها جلوگیری شوند این پرداخت سطحی به دو روش انجام میشود .

  • رنگ آمیزی آنودایزی
  • رنگ آمیزی الکترواستاتیکی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات مهندسی آلوم کاردینه و  یا صحبت با یک کارشناس خبره در این باره  با شماره 02188647603 تماس بگیرید

خروج از نسخه موبایل