سایه بان و لوور های آلومینیومی

در عصر حاضر از ویژگی های مهم در یک سازه نما علاوه بر ایمنی ، آسایش و زیبایی نیز بسیار مورد توجه طراحان و سازندگان قرار دارد. جلوگیری از ورود انرژی بدون کنترل ناشی از تابش آفتاب ، اتلاف انرژی و اجرای ساختمان های سبز Green Building از ویژگی های مهم در مهندسی نما می باشد.

شرکت آلوکد باا استفاده از سایه بانهای اختصاصی Alu shade که جهت هر پروژه ای به طور اختصاصی تولید و اجرا می نماید و همچنین لوورهایی با مشخصات فنی متناسب با سازه به این مهم دست یافته است.

جهت مشاهده مشخصات اختصاصی این نوع سیستم های آلوکد کلیک نمایید.

سایه بان و لوور های آلومینیومی | شرکت آلوکد اجرای نمای کرتین وال

سایه بان و لوور های آلومینیومی | شرکت آلوکد اجرای نمای کرتین والمزایای استفاد ه از شیشه دوجداره و قابهای آلومینیومی با استانداردهای لازم در ساختمان پس از انقلاب صنعتی، نظر به اهمیت تهویه در ساختمان با بهره مندی از دستاوردهای تکنولوژیک،ساختار بدنه بیرونی ساختمان از دو جنبه مورد توجه قرارگرفت:نما به عنوان حائلی بین شرایط فیزیکی و اقلیمی بیرون ساختمان در مقابل باد، باران وصدا به داخل ساختماننما به عنوان نمایشگر هویت حجمی و زیبایی ساختمان.لذا در دنیای غرب شیشه با تغییرات کیفی و کمی در تولید به عنوان عنصری لاینفک در ساختمان مطرح ماند ولی نحوه به کارگیری آن در ساختمان و سایر موارد، دچار تغییرات اساسی گردید. اولین شیشه دوجداره در ماه اوت سال ۱۸۶۵ توسط تی.دی استتسون که به کار شیشه سازی در نیویورک اشتغال داشت، ساخته شد. استتسون دریافته بود که ساختار قاب با دوشیشه در طرفین قادر است اتلاف حرارتی را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش دهد. پس از گذشت ۳۰ سال از پیدایش تفکر شیشه های دوجداره، روش های تولید با به کارگیری ترموپلاستیک و ترموستینگ تغییرات بنیادی پیدا نمودند.سایه بان و لوور های آلومینیومی شیشه دوجداره در کشور ما به دو صورت دستی ساز(غیر استاندارد) و ماشینی(استاندارد) ساخته می شود. در نوع دستی ساز که توسط کارگاههای کوچک و مواد غیر استاندارد ساخته می شود مشکلات فراوانی وجود دارد از جمله:به دلیل استفاده از مواد نا مرغوب(رطوبت گیر و چسب) شیشه دوجداره پس از نصب در اثر مواجه با یک دوره سرما و گرما دچار تعریق میشود.بدلیل برش توسط الماسه دستی ابعاد شیشه بریده شده،سایه بان و لوور های آلومینیومی حدود ۳ الی ۴ میلیمتر از اندازه واقعی آن کمتر و یا بیشتر میشود، که این خود در هنگام نصب شیشه مشکل اساسی است.از موارد دیگر میتوان به عدم کیفیت لازم در هنگام شستشوی شیشه، تزریق گاز و پرس نهایی آن اشاره کرد.سایه بان و لوور های آلومینیومی در نوع ماشینی که توسط ماشین آلات با دقت و کیفیت بالا انجام میشود تمام مراحل توسط برنامه نرم افزاری کنترل و تولید می گردد. از مزایای شیشه های دوجداره ماشینی می توان به دو مورد اشاره کرد:عایق حرارتیعایق صوتیکیفیت تولید شیشه بالامقایسه ضریب انتقال حرارت برای شیشه های گوناگون در پنجره های مختلف و همچین میزان مصرف سوخت سالانه که تولید کننده گاز های زیان آور برای محیط زیست( که مهمترین آن((SO₂است، اهمیت سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان را آشکار می سازد.سایه بان و لوور های آلومینیومی در کشور ما به سبب وجود منابع فراوان انرژی(نفت و گاز) هزینه سوخت در زمستان اندک است، اما در تابستان هزینه برق مصرفی برای وسایل خنک کننده بسیار زیاد است.

سایه بان و لوور های آلومینیومی | شرکت آلوکد اجرای نمای کرتین وال/>