نماد سایت آلوکد

بررسی انواع کیفیتهای درب و پنجره آلومینیومی

درب و پنجره آلومینیومی

پروفیل آلومینیوم از مدتها پیش از جمله فلزهای مورد استفاده در صنعت پنجره سازی بوده و پنجره های آلومینیومی سالیان طولانی پس از چوب و فلز آهن ، از محبوبترین انواع در و پنجره ها بوده است .

پیشرفت تکنولوژی در سطوح مختلف از جمله ساختمان باعث افزایش انتظارات از محصولات ساختمانی گردید لذا پنجره ها از جنس پلاستیک ظهور و به بازار عرضه گردید و با توجه به مزیتهایی که در آن زمان داشت، محبوبیت بیشتری پیدا کردند از جمله مزایای بارز این نوع محصول جدید بهای ارزان و تولید آسان آن بوده به این ترتیب به سرعت در کشورهای اروپایی و دیگر اقصی نقاط جهان رونق یافتند .

در اواسط قرن 19، جهت صرفه جویی در انرژی و ساخت منازل مسکونی به صورت انبوه سازی بسیار طرفدار پیدا کرد متریال چوب بدلیل زمان ساخت طولانی و از بین بردن درختان نمیتوانست محصول مورد انتظار باشد ، آهن و آلومینیوم نیز هر کدام مزایا و معایب خود را داشتند ، آهن دچار زنگ زدگی میشد و از آببندی و هوابندی خوبی برخوردار نبود ، هم چنین درب و پنجره های آلومینیومی نیز با توجه به اینکه دچار زنگ زدگی نمیشدند ، لیکن بدلیل رسانا بودن شدید ، در انتقال گرما و سرما عملکرد قابل توجه نداشتند لذا در و پنجره های آلومینیومی در برابر پنجره های پلاستیک از تقاضای کمتری برخوردار شدند .

هم چنین مبحث عرضه و تقاضا باعث شد کارخانه های تولید پروفیل و شرکتهای تولید کننده سیستم های در و پنجره آلومینیومی در این خصوص تحقیقات گسترده ای انجام دهند نیاز روز و انتظار خریداران از درب و پنجره های آلومینیومی ، داشتن هوابند و آببندی مناسب و عایق بودن آن بود .

هوابندی و آببندی در و پنجره های آلومینیومی با ایجاد تغییراتی در نحوه تولید پروفیل و طراحی قالبهای نسل جدید تا حدود زیادی برطرف گردید .

درب و پنجره آلومینیومی

ولی آنچه مهم بود عایق بندی در برابر سرما و گرما بود، پنجره های پلاستیکی در این خصوص تبلیغات گسترده ای می کردند ولی دارای معایب حل نشده ای هم بودند از جمله،  بحث تنوع در رنگ و ابعاد پنجره های درخواستی خریداران درب و پنجره  آلومینیومی هم به صورت آنودایز و هم به صورت رنگ پودری قابل رنگ آمیزی به انواع رنگهای مختلف بودند و نیز در صورتیکه خریداران از ابعاد بزرگ و خاص و نیز انواع نماهای شیشه ای میخواستند بهره مند شوند ، این در و پنجره های آلومینیومی بودند که بهترین نامزد برای انتخاب بودند .

فلز آلومینیوم که پس از اعمال عملیاتی از آلومینا و به صورت شمش تولید میگردید، نرم بود و جهت حفظ و داشتن ایستایی و مقاومت لازم از میلگردهای فلزی داخل آن استفاده می شد که با پیشرفتهای حاصل در صنعت تولید آلومینیوم و ابداع تکنیکهای جدید ، پروفیلهای تولید شده ایجینگ ( سختی کاری) می شوند و از ایستایی و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و به این ترتیب میتوان پنجره هایی بزرگ و متنوع از لحاظ ابعاد تولید نمود، هم چنین این ابداع به تولید قالبهای جدید و استفاده از انواع نماهای شیشه ای  آلومینیومی منجر گردید .

از جمله ضعفهای آلومینیوم رسانا بودن بالای آن بود که آن نیز با ابداع در و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک تقریبا از بین رفت به این ترتیب که با دستیابی به قطعات pvc با مقاومت بالا و خصوصا مقاومت حرارتی زیاد محصولی بنام پلی آمید تولید گردید این قطعات بسته به طراحی آن مابین پروفیل آلومینیومی قرار میگیرند و نقش پل حرارتی را ایفا میکنند به این ترتیب در و پنجره های آلومینیومی از عایق بندی بسیار بالایی در برابر سرما و گرمای شدید برخوردار می شدند ، در این بین پیشرفت چشم گیر در صنعت شیشه نیز کمک شایانی به عایق بندی بیشتر پنجره ها نمود

 با اینکه پنجره های پلاستیکی با شعار عایق بندی بالا ، پا به عرصه بازار گزاشتند ولی آنچه مسلم بوده و هست ، در یک در و یا پنجره بیش از 80 درصد حجم محصول را شیشه ها احاطه نموده اند و بخش بسیار کمتری پروفیل ها را شامل می گردد .

که در صورت استفاده از شیشه های نامناسب به طور حتم شعار عایق بندی سیستم های پلاستیکی نیز با واقعیت همراه نمی بود

لذا استفاده از شیشه های دوجداره و تزریق گاز مخصوص مابین دو شیشه و استفاده از پروفیل های آلومینیومی عایق شده توسط پلی آمید که اصطلاحا ترمال بریک نام گرفت ، تحول شگرف در استفاده از درو پنجره های آلومینیومی در صنعت ساختمان سازی ایجاد نمود .

 

امروزه این نوع پنجره ها محبوب طراحان و کارفرمایان و خریداران می باشند هم به ابعاد مورد انتظار خریداران قابل تولید هستند ، هم تنوع رنگی همراه با دوام و هم از عایق بندی با استانداردهای بالا برخوردار هستند .

در و پنجره های آلومینیومی به دو دسته لولایی و کشویی تقسیم می گردندبا تولید یراق آلات متنوع و با استانداردهای بالا هم در سیستم کشویی و هم در سیستم لولایی امکان ساخت پنجره هایی با ابعاد صحیح و بزرگ به راحتی میسر میباشد .

در و پنجره های لولایی در عرض و ارتفاع بسیار بزرگ با یراق الات فولکس واگنی و یراق الات تاشو امکان پذیر است .

در پنجره های کشویی نیز امکان ساخت پنجره های ریلی در ابعاد وسیع با استفاده از یراق آلات لیفت اسلاید و سیستم های لیفت میسر میباشد .

امکان ایجاد تغییرات متنوع در شکل و نوع پروفیل ها منجر به بالا رفتن ممان اینرسی و ایستایی طبق استانداردها و محاسبات لازم می شود به نحوی که حتی با ایجاد سیستم های تولید پنجره های آلومینیومی وسیع و به شکل نماهای شیشهه ای ، امروزه جزء لاینفک بسیاری از بناها گردیده است .

خروج از نسخه موبایل